مزایای پمپ دیافراگمی

مزایای پمپ دیافراگمی بدین شرح است:


1- قابلیت تنظیم دبی و هد :

از قابلیت های ذاتی پمپ های دیافراگمی قابلیت تنظیم هد و دبی است بدین معنی که با کنترل فشار هوای ورودی پمپ دیافراگمی هد و دبی سیال تغییر میکند.

برای مثال با افزایش فشار هوای ورودی به پمپ پنوماتیک دیافراگمی دبی و هد خروجی سیال تغییر میکند.

نکته: قابل ذکر است همواره باید به ماکزیمم فشار هوای ورودی توصیه شده توسط شرکت سازنده پمپ دقت نمود زیرا تجاوز از این عدد باعث ایجاد اختلال در عملکرد پمپ و شیر پنوماتیک آن شده و احتمال وارد شدن خسارت و از کار افتادن پمپ وجود دارد.

2-قابلیت کارکرد خشک :

عدم نیاز به هر نوع گریس کاری و یا روغن کاری در پمپ های دیافراگمی یکی از مزایای مهم این نوع پمپ است. یعنی پمپ هیچ نوع گریس خور یا محل مخصوص روان کننده ندارد و بصورت خشک کار میکند.

لازم به ذکر است که این مزیت در هیچ نوع پمپ دیگری دیده نمیشود.

3-کارکرد امن در مسیر بسته (خاصیت ضد انفجار پمپ دیافراگمی) :

حتی در صورت بسته بودن ورودی یا خروجی پمپ دیافراگمی، پمپ دچار مشکل نمیشود که این خاصیت در دیگر انواع پمپ با محدودیت هایی همراه است.

پمپ دیافراگمی در شرایط خاص که ورودی یا خروجی سیال به هر دلیلی مسدود باشد به کار خود بصورت درجا ادامه میدهد و این امر روی تجهیزات پمپ اثر نا مطلوب نخواهد گذاشت و خطر انفجار پمپ وجود ندارد.

4-خود مکش بودن

عدم نیاز به هواگیری و خود مکش بودن پمپ دیافراگمی بسیار حائز اهمیت ماست. پمپ های دیافراگمی بدون نیاز به هواگیری آماده استفاده میباشند.

5-پرتابل بودن

قابلیت جابجایی و عملکرد در حال حرکت از دیگر مزایای پمپ دیافراگمی است.

پمپ دیافراگمی را میتوان در کشتی - قایق - قسمت بار وانت، کامیونت، کامیون و ... قرار داد و حتی در حال حرکت از آن استفاده کرد

امداد پمپ ارائه دهنده انواع پمپ دیافراگمی پنوماتیکی (AODD)

6-فاقد مکانیکال سیل و پکینگ

در ساختار پمپ دیافراگمی از هیچ گونه مکانیکال سیل و پکینگ استفاده نشده است و دارای آببندی کامل است.

این مزیت بزرگی برای این نوع پمپ است چون زمان تعمیرات و نگهداری به این دلیل را کاهش میدهد که این مزیت در پمپ های دیگر با محدودیت همراه است

7- قابلیت نصب در حالت غیر تراز

عدم نیاز به تراز بودن محل نصب پمپ دیافراگمی و امکان نصب و کار در شیب از مزایای جالب پمپ دیافراگمی پنوماتیکی است.

8-انتقال سیال با محدوده وسیعی از ویسکوزیته

پمپ دیافراگمی توانایی پمپاژ و انتقال سیالات با ویسکوزیته های مختلف (از حالت خیلی رقیق مانند آب مقطر تا سیالات خیلی غلیظ مانند عسل - شیره انگور - مارمالاد میوه و انواع چسب مایع و رزین را دارد) که برای سیالات ویسکوز (دارای ویسکوزیته بالا) انواع دیگر پمپ با محدودیت مواجهند.

9-عدم نیاز به تجهیزات الکتریکی

پمپ دیافراگمی پنوماتیکی به هیچ نوع تجهیز الکتریکی و سیستم مراقبت الکتریکی نیاز ندارد و فقط با هوای فشرده کار میکند.

10-ایجاد تنش پائین در سیال

عدم وجود پروانه در پمپ دیافراگمی باعث میشود کمترین تنش به سیال وارد شود و این به دلیل وجود صفحات انعطاف پذیر (پرده دیافراگم) در مکانیزم پمپ دیافراگمی میباشد که باعث کارکرد نرم پمپ دیافراگمی و عدم برخورد مستقیم سیال به سیستم جلو برنده و پمپاژ کننده پمپ دیافراگمی میباشد.

11-مقاوم در مقابل حفره زایی

به دلیل عدم وجود پروانه در پمپ دیافراگمی و جابجایی نرم و روان سیال به وسیله جابجایی صفحه دیافراگم، قطعات داخلی پمپ که در معرض تماس با سیال هستند دچار خوردگی حباب زایی نمیشوند.

توضیح (نقل از ویکی پدیا): حُفره‌زایی (نام‌های دیگر: حباب‌زایی، خوردگی، کاویتاسیون، حفره‌سازی، خلاءزایی) (به انگلیسی: cavitation) پدیده‌ای است که در آن کاهش فشار باعث تبخیر موضعی مایع و ایجاد حباب‌هایی شود. این پدیده در پروانهٔ کشتی‌ها، اژدرها و پمپ‌های سانتریفیوژ و سرریز سدها رخ می‌دهد و باعث خوردگی حبابی پروانه پمپ میشود.

12- عدم ایجاد لرزش به دلیل عدم ایجاد حُفره‌زایی 

همانطور که در بند قبلی اشاره شد حفره‌زایی همچنین یکی از دلایل اولیه لرزش در پمپ‌های سانتریفوژ است ولی در پمپ دیافراگمی به دلیل عدم ایجاد خاصیت حفره‌زایی ایجاد لرزشی هم از این بابت نخواهیم داشت.

امداد پمپ تهیه و تولید کننده انواع پمپ دیافراگمی و لوازم یدکی 09366191692

برای بزرگنمایی روی تصویر کلیک کنید
امداد پمپ تهیه و تولید پمپ دیافراگمی EMDAD PUMP
[اصفهان]
  • نوع فعالیت: تولید کننده، عمده فروش، خرده فروش، صادر کننده، خدمات
  • خدمات/محصولات : پمپ دیافراگمی، فروش پمپ دیافراگمی، پمپ عمودی، هیدروکلاچ، روکش رولر، لیست قیمت پمپ دیافراگمی، پمپ دیافراگمی بادی، پمپ دیافراگمی پنوماتیک، کلاچ روغنی، کوپلینگ، پمپ رنگ، پمپ پنوماتیک، قیمت پمپ دیافراگمی، قطعات پمپ دیافراگمی، پمپ لعاب، هیدروکوپلینگ، فن غبار روب، فن دمنده، پمپ فلوجت
  • نوع مالکیت: شرکت با مسئولیت محدود
  • تلفن: 0936-6191692
بروز رسانی 4 هفته قبل